Przejdź do treści

OZDOBNE ŚWIECE

WARSZTATY
                
ŚWIECE OZDOBNE

Przegotowanie do wykonania świec trzeba zacząć od pomysłu jakie mają być. Jeśli z suszonymi kwiatami, płatkami musimy je przygotować,ja daję również świeże kwiaty zalewając je żelem do świec. Musimy mieć również pojemniki w których będziemy wlewać roztopiony żel lub parafinę. Polecam słoiczki po jogurtach. Fajnie jest też dodać barwniki i zapachy do świec wtedy będą kolorowe i pachnące.
Po włożeniu do pojemników suszonych kwiatów, muszelek, piasku etc... możemy przystąpić do roztopienia żelu lub parafiny, najlepiej w misce umieszczonej w garnku z wodą.
Po roztopieniu dodajemy barwniki i zapachy i dowolnie mieszamy kompozycję kolorów.
Żebyło widać umieszczone ozdoby ja zalewam je żelem. Nie zapominajmy również o knocie który umieszczamy w pojemniku na samym początku zanim ułożymy w nim ozdoby. Po wykonaniu świec z parafiny po godzinie jak już jest zimna zrobi nam się dołek, trzeba zrobić dolewkę z takie samego koloru lub innego jeśli mamy ochotę na coś ekstrawaganckiego ;)
Polecam wykonywać w obecności dorosłych,żel nie jest gorący i super się pracuje z nim z dziećmi, natomiast parafina jest długo gorąca i musimy uważać żeby się nie oparzyć.


Krótki filmy instruktażowy
Wróć do spisu treści