Niezwykłe rękodzielnicze perełki - blog o artystycznej biżuterii emaliowanej - "Unikalna ręcznie robiona biżuteria emaliowana - sklep z artystycznymi dziełami rzemieślnika"

Przejdź do treści

Bondarowski. Tworzą biżuterię inspirowaną podlaską przyrodą i secesją

Krzysztof i Eliza Bondaruk wspólnie stworzyli biżuteryjną markę "Bondarowski". Nie jest to absolutnie nawiązanie do "Swarovski", ale do rodowego nazwiska, a ich materiałem jest najczęściej nie kryształ, a bursztyn. Ręcznie wykonywane w podlaskiej pracowni jubilerskie dzieła sztuki zyskują coraz szersze uznanie w kraju i za granicą na wystawach i pokazach mody, a tutejsza przyroda jest tą największą inspiracją.

Emalia co to jest ?

Witaj na moim blogu! W dzisiejszym poście dowiesz się wszystkiego o emalii. Odkryj tajemnice tego starożytnego rzemiosła artystycznego, które od wieków służy do pięknego ozdabiania przedmiotów. Przygotuj się na fascynującą podróż w świat emaliowania!

Rodzaje emalii wypalanych w piecu

Kiedy widzisz termin emalia używany w odniesieniu do szlachetnej biżuterii, najczęściej opisuje on emalię na gorąco ale nie zawsze. Niestety coraz częściej firmy jubilerskie oraz artyści posługują się akrylem i żywicami utwardzanymi światłem uv jest to po prostu łatwiejsze i tańsze w produkcji.
BONDAROWSKI STOSUJE EMALIĘ SZKLISTĄ WYPALANĄ W PIECU W TEMPERATURACH DO 800 STOPNI CELSJUSZA.
Wróć do spisu treści